Spodní stanice lanovky,mamutíkův a lesní park, sjezdovka, horní stanice s restaurací, vrchol Slamníku s výhledem na Jeseníky a rozhlednu Klepý.
Kralický Sněžník a mramorový lom.
Na Dolní Moravě je hezky v každém ročním období. A jako důkaz slouží i tato fotogalerie. Podzimní barvy, klid, báječné výhledy a když se k tomu přidá ještě slunce, tak je to učiněný ráj na zemi. No uznejte sami. A to jsme vyrazili z naší chalupy jen na malou procházku. A tak jak se říká u nás na Dolní Moravě: Malá procházka neublíží a potěší na tělu i na duši. Tak vzhůru na Dolní Moravu a zarezervujte si ubytování na zimní sezónu včas, protože v zimě je na Dolní Moravě také božsky .... běžky, lyže, procházky ... ale to zase někdy příště :)
Těšíme se na Vás na naší chalupě Jezinka.
Dolní Morava (německy Nieder Mohrau) je malá obec v Pardubickém kraji, okrese Ústí nad Orlicí, rozkládající se mezi Orlickými horami a Jeseníky na úpatí Králického Sněžníku. Obec je známým horským lyžařským střediskem. Část obce náleží do Národní přírodní rezervace Králický Sněžník, a právě ten je dominantou zdejšího kraje. Pod jeho vrcholem pramení řeka Morava, která celou obcí protéká od severu k jihu malebným údolím, lemovaným z obou stran dvěma zalesněnými hřbety.
Králický Sněžník (někdy s krácením kořenové samohlásky Kralický Sněžník, což bývá považováno někdy za nesprávné, jindy za správné[2]), zastarale také Kladský Sněžník (polsky Śnieżnik Kłodzki, německy Glatzer Schneeberg nebo Grulicher Schneeberg, zastarale také Spieglitzer Schneeberg nebo Grosser Schneeberg) je nejvyšší vrchol (1 424 m) stejnojmenného třetího nejvyššího pohoří v České republice, nacházejícího se na státní hranici s Polskem, v délce zhruba 16 km táhnoucí se od města Králíky po Kladské sedlo, viz Masiv Králického Sněžníku. Vrcholový geodetický bod se nachází na souřadnicích 50°12′26,6750" s. š., 16°50′50,7025" v. d. Z vrcholové kupole výrazně modelované mrazovým zvětráváním vybíhá pět dílčích rozsoch. Název hory vyplývá z dlouhého zimního období − sněhová pokrývka vydrží na vrcholu až 8 měsíců v roce. Několik set metrů pod vrcholem na jižním svahu hory pramení Morava, je zde vyvinut kar s lavinovou drahou. Padající laviny zde zabraňují vzniku lesa, proto klín bezlesí sahá hluboko do pásma smrčin. Niže pod vrcholem (trojmezní kámen) počíná nebo "končí" historická česko-moravská hranice.
zdroj: wikipedia